Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Poradnia wraca do pracy stacjonarnej

Utworzono dnia 08.05.2020

Drodzy Rodzice/dzieci/uczniowie

      Od 4 maja 2020 roku  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Głubczycach wznawia w szerszym zakresie swoją działalność stacjonarną. Z  uwagi na stan epidemii, w pierwszej kolejności będą realizowane zgłoszenia związane z wydawaniem opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz orzeczeń, ważnych dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dziecka. Dbając o wspólne bezpieczeństwo zespół pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głubczycach ustalił niezbędne i konieczne zasady i procedury pozwalające na zapewnienie możliwie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania Poradni w trybie stacjonarnym w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (treść w zakładce Procedury).

Przygotowano gabinety diagnostyczne, wprowadzono zaostrzone zasady kontaktów interpersonalnych w budynku, przyjmowania klientów i obiegu dokumentów. 

Na tym etapie ograniczone pozostają inne formy działalności Poradni. W dalszym ciągu terapia dzieci i młodzieży będzie prowadzone w wykorzystaniem metod pracy zdalnej.

Rodziców, w celu umówienia się na wizytę do Poradni, uzyskania informacji, porady czy konsultacji, prosi się o kontakt telefoniczny pod numerem 774852995 lub przesłanie listowne/ mailowe wypełnionego zgłoszenia oraz niezbędnych dokumentów.

Umawianie dzieci na badanie do Poradni, jak również wstępne postępowanie diagnostyczne i kwalifikacja do diagnozy odbywa się telefonicznie. Wizyta w Poradni przebiega zgodnie z ustalonymi procedurami, których w celu zapewnienia bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać. Poszerzone omówienie wyników badania, dalsze kroki w celu indywidualnych ustaleń w zależności sprawy i indywidualnych potrzeb dziecka będą przeprowadzane drogą telefoniczną po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Poradni.

Dyrektor 

Iwona Kusznier

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny